ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش
');

پروژه های من

تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت داروخانه با رشنال رز

تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت داروخانه با رشنال رز

 

مقدمه:

 

 

طرح مكانيزاسيون داروخانه ها

در حال حاضر عمل نسخه پيچي در داروخانه هاي كشور ما به صورت دستي انجام مي گيرد، يعني مراحل دريافت نسخه پيچيدن، قيمت زدن، دستور نوشتن و تحويل دارو و بعد هم نهايتا در انتهاي هر ماه براي پرداخت سهم سازمان های بيمه گر ليست نسخه هاي بيمه به شكل دستي نوشته شده وبه سازمان بيمه فرستاده مي شود.

انجام تمام اين مراحل به طريق دستي، علاوه بر صرف وقت و انرژي بسيار زياد، احتمال بروز انواع اشتباهات را بسيار بالا مي برد. اين در حالي است كه روند كار در يك داروخانه ايده آل در كشورهاي پيشرفته كاملا مكانيزه است . به اين ترتيب كه اقلام دارويي نسخه هنگام تحويل توسط تكنيسين نسخه پيچ وارد كامپيوتر مي شود.   نرم افزارهاي كامپيوتري علاوه بر عمل انبارگرداني، تمامي تداخلات دارويي موجود در نسخه را كنترل كرده و در صورت موجود بودن، قيمت نسخه را بر اساس نوع تعرفه بيمه يا آزاد تعيين مي كند . نرم افزارهاي داروخانه اين قابليت را دارند تا برچسب روي ظرف دارو را بر اساس نام پزشك، نام بيمار، نام دارو و دستور مصرف داروها به صورت تايپ شده تنظيم كنند. به اين ترتيب علاوه بر كنترل دقيق و همه جانبه، از آنجايي كه تمامي اطلاعات مربوط به نسخه در حافظه كامپيوتر درج مي شود، مي توان در انتهاي هر ماه ليست نسخ مربوط به بيمه هاي مختلف را به راحتي تهيه كرد كه در وقت و هزينه ها، صرفه جويي قابل ملاحظه اي مي شود .      


 

 

چکیده :

سناریو واحد انبار

داروهایی باید تقاضا شود.

نام داروهای تقاضا شده برای پیچیدن باید مشخص شود.

پیچیدن درست دارو های درخواستی مشتری.

مشتری با مراجعه به داروخانه و تحویل نسخه ، داروهای نوشته شده در نسخه را دریافت می کند.

1. مشتری نسخه درخواستی را تحویل می دهد.2. متصدی نسخه دریافت شده از مشتری را به دکتر تحویل می دهد. 3 .نسخه درخواستی را برای پیچیدن به مسئول انبار می دهد. 4 . نسخه پیچیده شده را به دکتر می دهد. 5 . داروها را برای درستی چک می کند. 6 . نسخه پیچیده شده را به متصدی تحویل می دهد. 7.فیش برای پرداخت به مشتری می دهد.

1. مسئول انبار باید زمانی که نسخه را میپیچد ، همزمان از موجودی انبار کم کند. 2.اگر داروهای مورد نیاز در انبار موجود نبود ،برای تهیه دارو های مورد نیاز  اقدام کند.

 

سناریو واحد حسابداری (صندوق)

مشتری باید قبض دارو ها را تحویل دهد.

محاسبات براساس تعرفه ها صورت می گیرد.

صدور رسید برای مشتری.

مشتری قبض را به صندوقدار می دهد تا محاسبات را انجام دهد و مبلغ هزینه را اعلام کند و مبلغ پرداخت شود.

1. بیمه مقدار تعرفه ها را اعلام می کند. 2. مشتری قبض پرداختی را به صندوقدار تحویل می دهد. 3. صندوقدار بررسی می کند آیا شخص بیمه هست یا نه؟ 4.محاسبات برای تعیین هزینه را انجام می دهد. 5. صندوقدار مبلغ هزینه را به مشتری اعلام می کند. 6. مشتری مبلغ را پرداخت می کند. 7. صندوقدار برای مشتری رسید صادر می کند.

1. اگر مشتری بیمه نباشد،به صورت آزاد مبلغ هزینه را محاسبه می کند. 2. اگر مشتری بیمه باشد،بر اساس تعرفه ها هزینه را محاسبه می کند.

 

سناریو واحد بیمه

شخص باید برای زیر پوشش بیمه رفتن اقدام کند.

فرم های مورد نیاز تکمیل شود و پرونده سازی صورت پذیرد.

برای شخص یک دفترچه خدمات درمانی صادر شود تا از مزایای آن استفاده کند.

شخص با مراجعه به سازمان(شرکت) بیمه صاحب دفترچه خدمات درمانی می شود و می تواند از مزایای آن در سایر مراکز بهداشتی و درمانی(داروخانه ،بیمارستان و...) استفاده کند.

1 . شخص درخواست زیر پوشش بیمه رفتن می کند. 2. بیمه یک سری فرم جهت تکمیل کردن در اختیار شخص قرار می دهد. 3. شخص فرم تکمیل شده را تحویل می دهد. 4. اداره بیمه دفترچه خدمات درمانی صادر می کند. 5. اداره بیمه تعرفه ها را به داروخانه می دهد. 6. مشتری نسخه نوشته شده در دفترچه را به متصدی تحویل می دهد. 7. متصدی دفترچه را برای محاسبه هزینه ها به صندوقدار تحویل می دهد. 8. صندوقدار هزینه را به مشتری اعلام می کند.

1. اگر فرم ها درست تکمیل نشود،دفترچه صادر نمی شود.

 .

 

.

.

 

پروژه+فایل رشنال رز+داکیومنت+دیاگرامها

 

برای خرید و یا راهنمایی می توانید با یکی از موارد زیر تماس بگیرید

ایمیل :                         این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید (پشتیبانی 24 ساعته)

تلفن تماس :                09104561172 (پشتیبانی 24 ساعته)

برای مشاهده جزئیات و خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

قیمت: 10000 تومان
 

دانلود فایل
دانلود فایل

پشتیبانی آنلاین

تماس و خرید

برای خرید و یا راهنمایی می توانید با یکی از موارد زیر تماس بگیرید

ایمیل     این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

تلفن تماس 09144185326
(24 ساعته)

شما اینجا هستید: Home پروژه های برنامه نویسی مهندسی نرم افزار رشنال رز تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت داروخانه با رشنال رز